Elame kiires ja pidevalt muutuvas maailmas, kus argikohustused, stress ja nutiseadmete kasutamine võivad meie unekvaliteedile negatiivset mõju avaldada.
Stress ja kiire elutempo kahjustavad meie unekvaliteeti mitmel viisil. Kui oleme stressis, on meie keha valvel ja valmis tegutsema, mis võib muuta uinumise keerulisemaks. Samuti võib stress põhjustada unetust, öiseid ärkamisi ja rahutut und. Lisaks on meil kalduvus mõelda päeva jooksul tekkinud probleemidele ja muredele, mis võivad meie unekvaliteeti veelgi kahjustada.
Nutiseadmete kasutamine enne magamaminekut on veel üks oluline tegur mis und mõjutab.
Nutiseadmetest kiirgav sinine valgus pärsib melatoniini tootmist – hormooni, mis aitab meil uinuda ja magada kogu öö.
Kõige selle tulemusena oleme ühe suuremas stressis ja uneprobleemid aina süvenevad.
Õnneks on olemas mitmeid viise kuidas enda unekvaliteeti oluliselt parandada.
Täna räägime meie ühest populaarseimast tootest – Easy Night Plus Melatoniin, mis on mõeldud une kvaliteedi parandamiseks ja magusa ööune saavutamiseks.
Easy Night Plus Melatoniin on toidulisand, mis sisaldab järgmisi teaduslikult uuritud ja tõestatud une kvaliteeti parandavaid komponente (viited uuringutele postituse lõpus):
Melatoniin: Hormoon, mis reguleerib une-ärkveloleku tsüklit, aidates uinuda ja magada kogu öö.
L-trüptofaan: Aminohape, mis muundub kehas serotoniiniks ja seejärel melatoniiniks, soodustades lõõgastumist ja paremat und.
Magnolool: Ühend, mis on saadud magnooliapuude koorest, millel on rahustavad ja unetust leevendavad omadused.
Safrani ekstrakt: Aitab parandada une kvaliteeti, vähendada ärevust ja leevendada depressiooni sümptomeid.
Passionflower (kirgõieliste) ekstrakt: Looduslik rahusti, mis aitab lõõgastuda, leevendada ärevust ja parandada unetust.
Palderjanijuure ekstrakt: Sellel on rahustav toime ja seda kasutatakse sageli unehäirete ja ärevuse leevendamiseks.
Lisaks kvaliteetse toidulisandi kasutamisele on oluline ka elustiili kohandamine ja unehügieeni parandamine.
Siin on mõned näpunäited, mis aitavad parandada une kvaliteeti:
- Loo regulaarne unerutiin, mis aitab kehal harjuda konkreetse uinumis- ja ärkamisajaga.
- Väldi ekraanide kasutamist vähemalt tund enne magamaminekut, kuna sinine valgus võib pärssida melatoniini tootmist ja raskendada uinumist.
- Hoia magamistuba jahedana, pimedana ja vaikne, et luua optimaalsed tingimused hea une jaoks.
- Väldi kofeiini, alkoholi ja nikotiini tarbimist õhtul, kuna need võivad häirida une kvaliteeti.
- Lisa oma päevakavva regulaarne füüsiline aktiivsus, kuid väldi intensiivset treeningut vahetult enne magamaminekut.
- Proovi lõõgastustehnikaid, nagu sügav hingamine, meditatsioon või jooga, et leevendada stressi ja soodustada paremat und.
- Väldi voodis lamamist, kui sa ei suuda uinuda – tõuse pigem üles, tegele mõne rahustava tegevusega ja proovi uuesti uinuda, kui tunned end unisena.
Easy Night Plus Melatoniini on hea abivahend unekvaliteedi parandamiseks. Parimad tulemused saavutame kui kombineerime omavahel tervislikud eluviisid, teaduslikult tõestatud toidulisandid ja lisaks tegeleme oma unehügieen parandamisega. Kui soovid proovida Easy Night Plus Melatoniini, võid selle leida siit:
https://www.pharmalead.ee/toode/easy-night-plus-melatoniin/
Loodame, et see postitus aitab sind oma uneteekonna parendamisel ja annab sulle kasulikku teavet Easy Night Plus Melatoniini ning une kvaliteedi parandamise kohta. Ära unusta oma tervise eest hoolitseda ning arvestada nii toidulisandite kui ka elustiili muutustega, et tagada parim uni. Öösel hästi magades naudid energilisemat ja tervemat elu.
Head und ja unistuste täitumist!
Viited teadusuuringutele:
Hartmann E, Spinweber CL. Sleep induced by L-tryptophan. Effect of dosages within the normal dietary intake. J Nerv Ment Dis 1979;167:497-9.
Arendt, J., Borbely, A. A., Franey, C., and Wright, J. The effects of chronic, small doses of melatonin given in the late afternoon on fatigue in man: a preliminary study. Neurosci.Lett 4-6-1984;45(3):317-321.
Buscemi, N., Vandermeer, B., Pandya, R., Hooton, N., Tjosvold, L., Hartling, L., Baker, G.,
Vohra, S., and Klassen, T. Melatonin for treatment of sleep disorders.
Evid.Rep.Technol.Assess.(Summ.) 2004;(108):1-7.
Ma H, et al. Magnolol enhances pentobarbital-induced sleeping behaviors: possible involvement of GABAergic systems. Phytother Res. (2009)
Lopresti AL, Smith SJ, Metse AP, Drummond PD. Effects of saffron on sleep quality in healthy adults with self-reported poor sleep: a randomized, double-blind, placebo-controlled trial. J Clin Sleep Med. 2020;16(6):937-947.
Lee J, Jung HY, Lee SI, Choi JH, Kim SG. Effects of Passiflora incarnata Linnaeus on polysomnographic sleep parameters in subjects with insomnia disorder: a double-blind randomized placebo-controlled study. Int Clin Psychopharmacol 2020;35(1):29-35.
Stevinson C, Ernst E. Valerian for insomnia: a systematic review of randomized clinical trials. Sleep Med. (2000)